Esenyurt, İstanbul
+90 544 838 23 23
İstanbul

Abnormal Toksisite Testleri

Abnormal Toksisite Testleri

Abnormal Toksisite Testleri

Tüm tıbbi ürünler biyolojik güvenlik açısından büyük ölçüde farmakope düzenlemelerine tabidir. Böyle bir gerekli güvenlik önlemi, genel güvenlik testi olarak da bilinen anormal toksisite testidir. Bu test nadiren gerçekleştirilir ve yalnızca biyolojik maddeler içerenler gibi çok özel ürün türleri için kullanılır.

Anormal toksisite testi, bir seri kalite kontrol şekli olarak yürütülen ve insanlarda doğrudan uygulama için onaylanmadan önce olası herhangi bir tehlikeli biyolojik kontaminasyonu tespit etmek için kullanılan in vivo bir yöntemdir.

Deneyimli toksikoloji departmanımız, müşteriler için anormal toksisite güvenlik testleri yapabilir, ancak testin gerekli olup olmadığını ve hayvan dışı alternatiflerin uygun bir seçenek olup olmayacağını belirlemek için ilk proje değerlendirmelerine yardımcı olacak uzmanlığa da sahiptir.

Medikal Kalite’de, laboratuvar hayvanlarında yapılan testleri azaltmaya, iyileştirmeye ve değiştirmeye kararlıyız ve bu tür testler için uygulanabilir alternatif yöntemleri araştıran özel bir in vitro ekibimiz var.

Anormal Toksisite Testi Nedir?

Anormal Toksisite Testleri olarak da bilinen Genel Güvenlik Testleri, öncelikle insanlara veya hayvanlara doğrudan uygulanmaya yönelik biyolojik ürünlerin test edilmesinde kullanılır. Bu testler, antitoksinler, antiveninler, kan, kan türevleri, immün serumlar, immünolojik tanı yardımcıları, toksoidler gibi lisanslı her lotun son dolumunda bulunabilecek spesifik olmayan, yabancı toksik kirleticilerin tespiti için yapılır.

Anormal Toksisite Testi: Lisanslı ürünlerin genel güvenliğinin sağlanması

Sağlığı iyileştirme ve yaşamları iyileştirme misyonunu yerine getirmek için hastaların güvenli ve etkili tedavilere erişmesi gerekir. Güvenlik testinin bir parçası olarak, genel güvenlik testleri olarak da bilinen anormal toksisite testleri, genellikle bir ilaç üreticisi lisanslı farmasötik veya biyoteknolojiden türetilmiş ürününden bir parti oluşturduğunda gerçekleştirilir.

Üretim sıkı bir kalite kontrol sürecini izlese de, anormal toksisite testleri, kirletici safsızlıklar, ürünlerin ayrışması veya üretim süreçlerinde bir değişiklik gibi tümü onaylanmış bir ilacın toksisitesinin artmasına neden olabilecek beklenmeyen sorunları tespit edebilir.

Abnormal Toksisite Testleri ile ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuzda alanında uzman ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.. Aşağıda yer almakta olan iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

Bize Whatsapp ile Ulaşın