Esenyurt, İstanbul
+90 544 838 23 23
İstanbul

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi

Endotoksin, gram negatif bakteriler tarafından üretilen bir toksin türü olmakla beraber, üzerinde gram negatif bakteri türü olan bir yüzeye temas edilmesi, kontamine su veya yiyecekler aracılığıyla insan vücuduna bulaşabilmektedir. İnsan vücudunda olumsuz reaksiyonlara sebebiyet verdiğinden hastanın hızlı bir şekilde tedavi edilmemesi halinde septik şok ve ölüme sebebiyet verebilmektedirler.

Tıbbi cihaz veya ürünlerde bulunabilmekte olan Bakteriyel Endotoksinler önceden tespit edilmemesi halinde hastaların kan dolaşımına girerek ateş, ishal, menenjit, hemorajik şok, bakteriyel enfeksiyona karşı dirençte değişiklik gibi reaksiyonlara sebebiyet vereceği için hasta sağlığı konusunda risk oluşturabilmektedir. Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi bu gibi risk oluşturmakta olan durumların önüne geçilebilmek amacıyla yapılmaktadır.

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi, beyin omurilik sıvısı, lenfatik sistem veya kardiyovasküler sistem ile doğrudan veya dolaylı olarak temas halinde olan tıbbi cihaz ve ürünlerde yüksek önem arz ettiği gibi piyasaya arz edilen tüm tıbbi cihazlarda USP 42NF37 Europan Pharmacopiea 2.6.14 Metod A(Gel Clot) veya Metod C(Kinetik Türbidimetrik) standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Bakteriyel Endotoksin Testleri, hammadde üretimi, ambalaj imalatı, ilaç üretimi ve tıbbi cihaz imalatında kullanılmaktadır.

Bakteriyel Endotoksin (LAL) Analizi ile alakalı desteğe ihtiyaç duymanız halinde alanında uzman ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. Aşağıda yer almakta olan iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

Bize Whatsapp ile Ulaşın