Esenyurt, İstanbul
+90 544 838 23 23
İstanbul

İrritasyon ve Sensitizasyon Testleri

İrritasyon ve Sensitizasyon Testleri

İrritasyon ve Sensitizasyon Testleri

İrritasyon ve Sensitizasyon potansiyeli, zirai kimyasalların, diğer kimyasalların ve topikal olarak uygulanan ilaçların kaydı ve etiketlenmesi için güvenlik değerlendirme testlerinde kilit öneme sahiptir.

Medikal Kalite’de, in vitro yöntemlerin kullanıldığı, mümkün olduğunda hayvan modellerinin değiştirilmesi, azaltılması ve rafine edilmesinde etkili çözümler olabilecek yeni değerlendirme yöntemleri artık mevcuttur.

In Vitro Dermal Toksisite Testi

İrritasyon ve Sensitizasyon testi, insan derisi modellerini kullanır. Ek olarak, kimyasal bir test olan İrritasyon ve Sensitizasyon, cilt korozyon sınıflandırmalarını atamak için kullanılabilir. 

Yerleşik modellerin yanı sıra Medikal Kalite, tam kalınlıkta insan derisi modelleri kullanan yeni modeller geliştirerek formülasyonlar için İrritasyon ve Sensitizasyon testini optimize etmede yer almaktadır.

Deri duyarlılığı, duyarlılaştırıcı bir ajanın konak proteinlerle etkileşiminden immünojenik bir kompleks oluşturmak için ortaya çıkan bir aşırı duyarlılık reaksiyonudur.

Hassaslaştırıcıların örnekleri arasında saç boyalarında para-fenilendiamin (PPD) ve giysilerde veya mücevherlerde nikel bulunur. Bu küçük moleküller (haptenler) proteinlere bağlandığında, immünojenik hale gelirler ve bağışıklık sistemini aktive ederler, bu da duyarlılaştırıcı ajan maruziyeti bölgesinde lokalize inflamasyona neden olur. Düzenleyici desteğe ek olarak in silico , in chemico , in vitro ve in vivo seçenekleri de dahil olmak üzere eksiksiz bir portföy sunuyoruz.

Katmanlı bir yaklaşımda in vitro alternatiflerin düzenleyici kabulü artmaya devam ederken, in vitro cilt tahlilleri de in vivo testlerden önce tarama için değerli bir araçtır.

Entegre toksikoloji testi stratejimizin bir parçası olarak, in vitro test yerine in vivo testin hala yapılması gereken veya takip testi olarak in vivo testin gerekli olduğu durumlar olabilir. Örneğin, bir sınıflandırma atanamadığında veya bir düzenleyici otoritenin özellikle in vivo veri gerektirdiği durumlarda in vivo test kullanılmalıdır.

İrritasyon ve Sensitizasyon Testleri ile ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuzda alanında uzman ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.. Aşağıda yer almakta olan iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

Bize Whatsapp ile Ulaşın